Betting Tips Sportpesa

 Top Free Football Predictions/Tips— ALL WEEKEND


Defensa y Justicia
CA Banfield

15/10/2016 1:00
2
Cl1

San Luis Quillota
Cobresal

15/10/2016 2:00

2
Br2

Atlético/GO
Paysandu/PA

15/10/2016 2:30

1
Mx2

Zacatecas
Murciélagos FC

15/10/2016 3:00

1
Us2

Miami FC
Tampa Bay Rowdies

15/10/2016 3:00

X
Ar1

Belgrano Córdoba
CA Aldosivi

15/10/2016 3:15

X
Br2

Bahia/BA
Brasil Pelotas/RS

15/10/2016 3:30

1
Co1

Fortaleza (COL)
Ind. Medellin

15/10/2016 4:00

2
Mx2

Correcaminos
FC Juárez

15/10/2016 4:00

X
Mx2

Atlante FC
UAEM Potros

15/10/2016 4:00

X
Mx2

Venados Yucatán
Lobos de la BUAP

15/10/2016 4:30

1
Mx1

TR Veracruz
Club León

15/10/2016 5:00

2
Ru2

SKA-Energia
Luch-Energiya

15/10/2016 9:00

X
Au1

Sydney FC
Central Coast Mariners

15/10/2016 9:35

1
Cn1

Yanbian Fude
Tianjin Teda

15/10/2016 10:00

2
Cz2

Banik Sokolov
Sigma Olomouc

15/10/2016 11:15

2
Au1

Melbourne Victory
Melbourne City

15/10/2016 11:50

1
Ru2

Sibir Novosibirsk
Volgar Astrakhan

15/10/2016 12:00

X
Ee1

JK Sillamae Kalev
Levadia Tallinn

15/10/2016 13:00

2
Ee1

Paide
Nomme Kalju

15/10/2016 13:00

2
Ee1

Tarvas Rakvere
Parnu

15/10/2016 13:00

2
Am1

Gandzasar Kapan
Banants Yerevan

15/10/2016 13:00

2
Ee2

JK Tallinna Kalev
FC Infonet II

15/10/2016 13:00

2
Ru2

FK Tambov
Spartak-2 Moscow

15/10/2016 13:30

X
Es1

CD Leganes
Sevilla FC

15/10/2016 14:00

2
Tr1

Kasımpaşa SK
Gaziantepspor

15/10/2016 14:00

1
De2

Greuther Fürth
Heidenheim

15/10/2016 14:00

X
De2

Dynamo Dresden
VfB Stuttgart

15/10/2016 14:00

2
Tr2

Altınordu SK
Mersin İdmanyurdu

15/10/2016 14:00

X
By1

Slavia Mozyr
FC Isloch

15/10/2016 14:00

1
Ua2

Illichivets
FK Ternopil

15/10/2016 14:00

1
Uz1

Neftchi Fergana
Pakhtakor

15/10/2016 14:00

2
PR

Chelsea FC
Leicester City

15/10/2016 14:30

1
Ru1

Amkar Perm
Lokomotiv Moscow

15/10/2016 14:30

1
Sg1

Young Lions
Tampines Rovers

15/10/2016 14:30

2
Sg1

Balestier Khalsa
Home United

15/10/2016 14:30

2
Ge1

Dinamo Batumi
Kolkheti Poti

15/10/2016 14:30

X
Ge1

Sioni Bolnisi
FC Samtredia

15/10/2016 14:30

2
Ge1

Chikhura Sachkhere
FC Shukura

15/10/2016 14:30

1
Ge1

Guria Lanchkhuti
Dinamo Tbilisi

15/10/2016 14:30

X
Uz1

Shurtan Guzar
FK Andijan

15/10/2016 14:30

1
Cn1

Shijiazhuang
G. Evergrande

15/10/2016 14:35

2
Cn1

Jiangsu Suning
Shanghai SIPG

15/10/2016 14:35

1
Ru2

Mordovia Saransk
Zenit-2

15/10/2016 15:00

2
Ru2

FK Khimki
Spartak Nalchik

15/10/2016 15:00

X
Md1

FC Saxan
Dacia Chisinau

15/10/2016 15:00

2
Md1

Dinamo-Auto
Academia Chisinau

15/10/2016 15:00

2
Az1

Inter Baku
Gabala FC

15/10/2016 15:00

X
De3

Holstein Kiel
Werder Bremen II

15/10/2016 15:00

1
De3

Hallescher FC
FSV Zwickau

15/10/2016 15:00

1
De3

Hansa Rostock
VfL Osnabruck

15/10/2016 15:00

X
De3

RW Erfurt
Magdeburg

15/10/2016 15:00

2
De3

Preußen Münster
SV Wehen

15/10/2016 15:00

2
De3

VfR Aalen
Sportfreunde Lotte

15/10/2016 15:00

X
De3

Jahn Regensburg
MSV Duisburg

15/10/2016 15:00

X
By1

Dinamo Minsk
Dinamo Brest

15/10/2016 15:00

1
Ir1

Mashhad FC
Esteghlal Tehran

15/10/2016 15:00

X
Ua2

Arsenal Kiev
Desna Chernigiv

15/10/2016 15:00

2
Ua2

Cherkaskyi Dnipro
Helios Kharkov

15/10/2016 15:00

X
Ua2

Obolon-Brovar Kyiv
Kolos Kovalivka

15/10/2016 15:00

X
Fi2

AC Oulu
TPS Turku

15/10/2016 15:00

2
Fi2

EIF Ekenas
FF Jaro

15/10/2016 15:00

2
Fi2

FC Haka
JJK Jyväskylä

15/10/2016 15:00

2
Fi2

Grankulla IFK
FC Jazz

15/10/2016 15:00

X
Fi2

KPV Kokkola
FC KTP

15/10/2016 15:00

1
Uz1

FC Bunyodkor
Nasaf Qarshi

15/10/2016 15:00

X
Ba1

Olimpik Sarajevo
Sloboda Tuzla

15/10/2016 15:30

2
Mk1

Rabotnicki Skopje
Makedonija GP

15/10/2016 15:30

1
Me1

Decic Tuzi
FK Buducnost

15/10/2016 15:30

2
Me1

Rudar Pljevlja
Iskra Danilovgrad

15/10/2016 15:30

X
Me1

Sutjeska Niksic
OFK Petrovac

15/10/2016 15:30

1
Me1

FK Zeta
Jedinstvo BP

15/10/2016 15:30

1
Me1

Bokelj Kotor
FK Lovcen

15/10/2016 15:30

1
Me1

FK Grbalj
FK Mladost

15/10/2016 15:30

2
Fr3

US Concarneau
USL Dunkerque

15/10/2016 15:45

1
It1

SSC Napoli
AS Roma

15/10/2016 16:00

1
Fr2

Stade Brestois
Strasbourg

15/10/2016 16:00

X
It2

Virtus Entella
Benevento Calcio

15/10/2016 16:00

X
It2

Brescia Calcio
Salernitana

15/10/2016 16:00

X
It2

Ascoli Calcio
Hellas Verona

15/10/2016 16:00

2
It2

AS Avellino
Spezia Calcio

15/10/2016 16:00

2
It2

AC Pisa
Vicenza Calcio

15/10/2016 16:00

1
It2

Perugia Calcio
AS Cittadella

15/10/2016 16:00

1
It2

Carpi FC
Latina Calcio

15/10/2016 16:00

X
Bg2

FK Bansko
Ludogorets II

15/10/2016 16:00

2
Bg2

Spartak Pleven
FK Sozopol

15/10/2016 16:00

X
Bg2

FC Oborishte
Tsarsko Selo

15/10/2016 16:00

X
Bg2

OFK Levski Karlovo
PFK Nesebar

15/10/2016 16:00

2
Gr1

Panetolikos
AO Kerkyra

15/10/2016 16:00

X
Hr1

Lokomotiva Zagreb
Istra 1961

15/10/2016 16:00

1
Cz1

MFK OKD Karvina
Pribram

15/10/2016 16:00

1
Cz1

Hradec Kralove
Slavia Praha

15/10/2016 16:00

2
Si1

NK Aluminij
NK Radomlje

15/10/2016 16:00

X
Ee1

Trans Narva
Flora Tallinn

15/10/2016 16:00

2
Ru2

FK Tosno
Neftekhimik Nizhn.

15/10/2016 16:00

1
Ru2

Sokol Saratov
FK Yenisey

15/10/2016 16:00

X
Ba1

NK Metalleghe-BSI
Celik Zenica

15/10/2016 16:00

1
Ba1

Mladost DK
FK Krupa

15/10/2016 16:00

X
Ba1

Radnik Bijeljina
Zrinjski Mostar

15/10/2016 16:00

X
Ba1

NK Vitez
Siroki Brijeg

15/10/2016 16:00

X
Lv1

FS METTA/LU Riga
FK Liepaja

15/10/2016 16:00

2
Hr2

Lucko Zagreb
NK Sesvete

15/10/2016 16:00

2
Hr2

NK Dugopolje
NK Imotski

15/10/2016 16:00

1
Hr2

HNK Sibenik
NK Solin

15/10/2016 16:00

1
By1

Shakhter Soligorsk
FK Minsk

15/10/2016 16:00

1
Ua2

FK Poltava
FC Avanhard

15/10/2016 16:00

1
Mt1

Tarxien Rainbows
Mosta FC

15/10/2016 16:00

1
Mt1

Hamrun Spartans
Sliema Wanderers

15/10/2016 16:00

1
De1

Eintracht Frankfurt
Bayern München

15/10/2016 16:30

2
De1

Hoffenheim
SC Freiburg

15/10/2016 16:30

X
De1

FC Augsburg
Schalke 04

15/10/2016 16:30

1
De1

1.FC Köln
Ingolstadt

15/10/2016 16:30

1
De1

Mönchengladbach
Hamburger SV

15/10/2016 16:30

1
No1

Aalesund FK
FK Bodo/Glimt

15/10/2016 16:30

1
Pl1

Gornik Leczna
Arka Gdynia

15/10/2016 16:30

2
Bg1

CSKA Sofia
Levski Sofia

15/10/2016 16:30

1
Hu1

Gyirmót FC
Mezokovesdi SE

15/10/2016 16:30

X
Za1

Free State Stars
Maritzburg United

15/10/2016 16:30

X
Za1

Golden Arrows
Chippa United

15/10/2016 16:30

X
Za1

Platinum Stars
Bloemfontein Celtic

15/10/2016 16:30

X
Wls

Carmarthen Town
Newtown AFC

15/10/2016 16:30

1
Cz2

Frydek-Mistek
Fotbal Trinec

15/10/2016 16:30

X
Tr2

Balikesirspor
Sivasspor

15/10/2016 16:30

X
Ir1

Saipa Karaj
Teraktor Sazi

15/10/2016 16:30

2
Ir1

Zob Ahan
Sepahan Esfahan

15/10/2016 16:30

2
Ir1

Machine Sazi
Esteghlal Khuzestan

15/10/2016 16:45

X
PR

Stoke City
Sunderland

15/10/2016 17:00

X
PR

Manchester City
Everton FC

15/10/2016 17:00

1
PR

Arsenal
Swansea City

15/10/2016 17:00

1
PR

Bournemouth
Hull City

15/10/2016 17:00

X
PR

West Bromwich
Tottenham

15/10/2016 17:00

2
CH

Derby County
Leeds United

15/10/2016 17:00

2
CH

Blackburn Rovers
Ipswich Town

15/10/2016 17:00

1
CH

Barnsley
Fulham FC

15/10/2016 17:00

X
CH

Newcastle Utd
Brentford FC

15/10/2016 17:00

1
CH

Norwich City
Rotherham

15/10/2016 17:00

1
CH

QPR
Reading FC

15/10/2016 17:00

X
CH

Wigan Athletic
Burton Albion

15/10/2016 17:00

X
CH

Brighton
Preston NE

15/10/2016 17:00

1
L1

Charlton Athletic
Coventry City

15/10/2016 17:00

X
L1

Northampton
Millwall FC

15/10/2016 17:00

1
L1

Bristol Rovers
Gillingham

15/10/2016 17:00

1
L1

Bolton Wanderers
Oldham Athletic

15/10/2016 17:00

1
L1

AFC Wimbledon
Swindon Town

15/10/2016 17:00

X
L1

Oxford United
Bradford City

15/10/2016 17:00

2
L1

Rochdale
Bury FC

15/10/2016 17:00

1
L1

Scunthorpe Utd
Milton Keynes Dons

15/10/2016 17:00

1
L1

Sheffield Utd
Port Vale

15/10/2016 17:00

1
L1

Southend Utd
Chesterfield

15/10/2016 17:00

1
L1

Walsall FC
Shrewsbury

15/10/2016 17:00

1
L1

Fleetwood Town
Peterborough

15/10/2016 17:00

X
L2

Carlisle Utd
Hartlepool Utd

15/10/2016 17:00

X
L2

Cheltenham
Crawley Town

15/10/2016 17:00

2
L2

Yeovil Town
Newport County

15/10/2016 17:00

1
L2

Plymouth Argyle
Portsmouth

15/10/2016 17:00

1
L2

Notts County
Crewe Alexandra

15/10/2016 17:00

X
L2

Morecambe FC
Stevenage FC

15/10/2016 17:00

1
L2

Mansfield
Wycombe

15/10/2016 17:00

X
L2

Leyton Orient
Luton Town

15/10/2016 17:00

2
L2

Doncaster Rovers
Colchester Utd

15/10/2016 17:00

1
L2

Cambridge Utd
Grimsby Town

15/10/2016 17:00

2
L2

Barnet
Exeter City

15/10/2016 17:00

X
L2

Accrington Stanley
Blackpool

15/10/2016 17:00

X
Tr1

Kayserispor
Besiktas JK

15/10/2016 17:00

2
Ru1

Rubin Kazan
Krylia Sovetov

15/10/2016 17:00

1
Se1

Falkenbergs FF
GIF Sundsvall

15/10/2016 17:00

2
Es2

CD Lugo
Getafe CF

15/10/2016 17:00

1
Sc1

Celtic FC
Motherwell FC

15/10/2016 17:00

1
Sc1

Aberdeen FC
Ross County

15/10/2016 17:00

1
Sc1

St Johnstone
Kilmarnock FC

15/10/2016 17:00

1
Sc1

Hearts FC
Dundee FC

15/10/2016 17:00

1
Sc1

Partick Thistle
Hamilton Acad.

15/10/2016 17:00

X
At1

Wolfsberger AC
RB Salzburg

15/10/2016 17:00

2
Ua1

Olimpik Donetsk
Shakhtar Donetsk

15/10/2016 17:00

2
Ua1

Zorya Lugansk
Volyn Lutsk

15/10/2016 17:00

1
Se2

Degerfors IF
Dalkurd FF

15/10/2016 17:00

X
Se2

Varbergs BoIS
Ängelholms FF

15/10/2016 17:00

1
ConN

Tamworth
Stockport County

15/10/2016 17:00

X
ConN

Alfreton Town
Gloucester

15/10/2016 17:00

2
ConN

AFC Telford Utd
Brackley Town

15/10/2016 17:00

X
ConN

AFC Fylde
Nuneaton

15/10/2016 17:00

X
ConN

Worcester
Stalybridge

15/10/2016 17:00

1
ConN

Darlington 1883
Gainsborough

15/10/2016 17:00

1
ConN

Salford City
Boston United

15/10/2016 17:00

X
ConS

East Thurrock
Weston-s-Mare

15/10/2016 17:00

1
ConS

Dartford
St Albans City

15/10/2016 17:00

X
ConS

Ebbsfleet Utd
Hampton FC

15/10/2016 17:00

1
ConS

Hungerford Town
Welling Utd

15/10/2016 17:00

1
ConS

Gosport Borough
Chelmsford

15/10/2016 17:00

2
ConS

Poole Town
Oxford City

15/10/2016 17:00

1
ConS

Maidenhead Utd
Bishops Stortford

15/10/2016 17:00

1
ConS

Eastbourne
Margate FC

15/10/2016 17:00

1
Sc2

Raith Rovers
Hibernian FC

15/10/2016 17:00

2
Sc2

Dumbarton FC
Ayr United

15/10/2016 17:00

X
Sc2

St. Mirren
Dundee United

15/10/2016 17:00

2
Sc2

Queen of the South
Greenock Morton

15/10/2016 17:00

1
Sc2

Falkirk FC
Dunfermline

15/10/2016 17:00

1
Ru2

Kuban Krasnodar
Baltika Kaliningrad

15/10/2016 17:00

X
Ru2

Shinnik Yaroslavl
FK Tyumen

15/10/2016 17:00

X
Ru2

Fakel Voronezh
Dynamo Moscow

15/10/2016 17:00

2
Cz2

FC Vlasim
Ceske Budejovice

15/10/2016 17:00

2
Cz2

SK Prostějov
FK Pardubice

15/10/2016 17:00

X
Am1

Pyunik FC
Ararat Yerevan

15/10/2016 17:00

1
Sc3

Brechin City
Alloa Athletic

15/10/2016 17:00

1
Sc3

Livingston FC
Albion Rovers

15/10/2016 17:00

1
Sc3

Queen’s Park FC
East Fife

15/10/2016 17:00

2
Sc3

Stenhousemuir FC
Stranraer FC

15/10/2016 17:00

X
Sc4

Montrose FC
Elgin City

15/10/2016 17:00

2
Sc4

Cowdenbeath
Annan Athletic

15/10/2016 17:00

2
Sc4

Arbroath FC
Forfar Athletic

15/10/2016 17:00

2
Sc4

Edinburgh City
Clyde FC

15/10/2016 17:00

2
Sc4

Stirling Albion
Berwick Rangers

15/10/2016 17:00

2
By1

Torpedo Zhodino
Neman Grodno

15/10/2016 17:00

1
Tn1

Stade Gabésien
AS Gabès

15/10/2016 17:00

1
Ao1

Sagrada Esperanca
Progresso da L.S.

15/10/2016 17:00

X
Es1

FC Barcelona
Dep. La Coruna

15/10/2016 17:15

1
Az1

Karabakh Agdam
Sumqayit FK

15/10/2016 17:30

1
Ir1

Persepolis FC
Naft Tehran

15/10/2016 17:30

X
Ao1

ASA Luanda
Progresso

15/10/2016 17:30

X
Fr1

AS Nancy
Paris St. Germain

15/10/2016 18:00

2
Ro1

Pandurii Targu Jiu
FC Botosani

15/10/2016 18:00

2
Cy1

Omonia Nicosia
Anorthosis FC

15/10/2016 18:00

1
Cy1

AE Zakakiou
APOEL FC

15/10/2016 18:00

2
Hr1

Inter Zaprešić
Cibalia Vinkovci

15/10/2016 18:00

X
Rs1

Radnik Surdulica
FK Novi Pazar

15/10/2016 18:00

1
Rs1

Radnicki Nis
FK Backa

15/10/2016 18:00

1
Rs1

FK Vozdovac
FK Partizan

15/10/2016 18:00

2
Rs1

FK Metalac
Javor Ivanjica

15/10/2016 18:00

X
Rs1

Borac Cacak
Spartak Subotica

15/10/2016 18:00

2
Cz1

Dukla Praha
Slovan Liberec

15/10/2016 18:00

1
Cz1

FK Jablonec
1. FC Brno

15/10/2016 18:00

1
Cz1

Teplice
FK Zlin

15/10/2016 18:00

2
Si1

NK Domzale
Rudar Velenje

15/10/2016 18:00

1
Sk1

Tatran Presov
MFK Ruzomberok

15/10/2016 18:00

2
Sk1

Spartak Trnava
Sport Podbrezova

15/10/2016 18:00

X
Sk1

Zemplin Michalovce
AS Trencin

15/10/2016 18:00

2
Sk1

Spartak Myjava
Zlate Moravce

15/10/2016 18:00

1
Cz2

Banik Ostrava
Viktoria Zizkov

15/10/2016 18:00

1
Ma1

Wydad Casablanca
Chabab Hoceima

15/10/2016 18:00

1
Ma1

Chabab Khénifra
Ittihad Tanger

15/10/2016 18:00

2
Dz1

USM El Harrach
DRB Tadjenanet

15/10/2016 18:00

X
Ge1

Torpedo Kutaisi
Lokomotivi Tbilisi

15/10/2016 18:00

2
Cl1

CD Palestino
Antofagasta

15/10/2016 18:00

2
Ua2

Inhulets Petrove
Skala Stryi

15/10/2016 18:00

1
Mt1

Floriana FC
Hibernians Paola

15/10/2016 18:00

2
Gr1

Asteras Tripoli
AO Platanias

15/10/2016 18:15

2
Mt1

Gzira United
Valletta FC

15/10/2016 18:15

X
Ch1

FC Thun
Lausanne-Sport

15/10/2016 18:45

2
Ch2

FC Winterthur
FC Chiasso

15/10/2016 18:45

1
It1

Pescara Calcio
Sampdoria

15/10/2016 19:00

X
No1

Sarpsborg 08
Rosenborg BK

15/10/2016 19:00

2
Es2

SD Huesca
CD Mirandés

15/10/2016 19:00

2
Es2

Alcorcón
UD Almería

15/10/2016 19:00

X
Es2

Girona FC
Real Oviedo

15/10/2016 19:00

X
Pl1

Piast Gliwice
Ruch Chorzow

15/10/2016 19:00

X
Be1

KV Kortrijk
Standard Liège

15/10/2016 19:00

1
Hu1

Diosgyori VTK
Videoton FC

15/10/2016 19:00

2
Hu1

Budapest Honved
Ujpest FC

15/10/2016 19:00

X
Hu1

Haladas
Ferencvaros TC

15/10/2016 19:00

X
Hu1

Vasas SC
MTK Budapest

15/10/2016 19:00

1
Hu1

Paksi FC
Debrecen VSC

15/10/2016 19:00

X
Za1

Kaizer Chiefs
Ajax Cape Town

15/10/2016 19:00

1
Cz2

Opava
Taborsko

15/10/2016 19:00

X
Dz1

JS Kabylie
MO Béjaïa

15/10/2016 19:00

X
Dz1

USM Bel Abbès
JS Saoura

15/10/2016 19:00

X
Tr2

Ümraniyespor
Göztepe Izmir

15/10/2016 19:00

2
Tn1

CS Sfaxien
JS Kairouanaise

15/10/2016 19:00

1
Wls

The New Saints
Llandudno

15/10/2016 19:15

1
Sc3

Airdrieonians FC
Peterhead FC

15/10/2016 19:15

1
PR

Crystal Palace
West Ham

15/10/2016 19:30

1
CH

Aston Villa
Wolverhampton

15/10/2016 19:30

X
Es1

Atlético Madrid
Granada CF

15/10/2016 19:30

1
De1

Werder Bremen
Bayer Leverkusen

15/10/2016 19:30

2
Tr1

Adanaspor
Kardemir Karabuk

15/10/2016 19:30

1
Ru1

Spartak Moscow
FK Rostov

15/10/2016 19:30

1
Nl1

Sparta Rotterdam
Willem II Tilburg

15/10/2016 19:30

1
Nl1

FC Utrecht
Go Ahead Eagles

15/10/2016 19:30

1
At1

Sturm Graz
SV Ried

15/10/2016 19:30

1
At1

Admira
SKN St. Pölten

15/10/2016 19:30

1
At1

Rapid Wien
SCR Altach

15/10/2016 19:30

1
Dk1

FC København
Silkeborg IF

15/10/2016 19:30

1
Ua1

Chernomorets Od.
Dynamo Kiev

15/10/2016 19:30

2
Il1

Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petah Tikva

15/10/2016 19:30

1
Tr2

Elazığspor
Bandirmaspor

15/10/2016 19:30

1
Tr1

Genclerbirligi
Galatasaray SK

15/10/2016 20:00

X
Ar1

Vélez Sársfield
Colon Santa Fe

15/10/2016 20:00

2
Bg1

Neftohimik Burgas
Slavia Sofia

15/10/2016 20:00

2
Cy1

AEL Limassol
Nea Salamina

15/10/2016 20:00

1
Ch2

FC Zürich
FC Le Mont

15/10/2016 20:00

1
Eg1

Dakhleya
Ahly Cairo

15/10/2016 20:00

2
Ec1

Univ Católica Quito
Mushuc Runa

15/10/2016 20:00

X
Sa1

Al Hilal Riyadh
Al Faisaly (KSA)

15/10/2016 20:00

1
Sa1

Al Ahli Jeddah
Qadisiya Khubar

15/10/2016 20:00

1
Sa1

Al Wahda Mecca
Al Nassr Riyadh

15/10/2016 20:00

2
Gr1

Panionios GSS
Olympiakos Pireus

15/10/2016 20:30

2
Ro1

Astra Giurgiu
Concordia Chiajna

15/10/2016 20:30

1
Cl1

Santiago Wanderers
Everton de Vina

15/10/2016 20:30

1
Pe1

Ayacucho FC
UTC Cajamarca

15/10/2016 20:30

1
Nl1

PSV Eindhoven
Heracles Almelo

15/10/2016 20:45

1
Fr1

Guingamp
Lille OSC

15/10/2016 21:00

1
Fr1

SC Bastia
Angers SCO

15/10/2016 21:00

1
Fr1

Montpellier HSC
SM Caen

15/10/2016 21:00

X
Fr1

FC Lorient
FC Nantes

15/10/2016 21:00

2
Es2

Levante UD
Real Mallorca

15/10/2016 21:00

1
Be1

Waasland-Beveren
Eupen

15/10/2016 21:00

1
Be1

Sint-Truiden
Westerlo

15/10/2016 21:00

1
Ch1

FC Basel
FC Luzern

15/10/2016 21:00

1
Be2

Lierse SK
Union Saint-Gilloise

15/10/2016 21:00

1
Za1

Cape Town City
Baroka FC

15/10/2016 21:15

1
Cz1

Slovacko
Viktoria Plzen

15/10/2016 21:15

2
Pl1

Zaglebie Lubin
Lechia Gdansk

15/10/2016 21:30

X
Be1

Mouscron-Peruwelz
Racing Genk

15/10/2016 21:30

2
Ie1

Bray Wanderers
St Patricks Dublin

15/10/2016 21:30

2
Si1

Olimpija Ljubljana
NK Maribor

15/10/2016 21:30

X
Sk1

Dunajska Streda
MSK Zilina

15/10/2016 21:30

2
Es1

Real Betis
Real Madrid

15/10/2016 21:45

2
It1

Juventus FC
Udinese Calcio

15/10/2016 21:45

1
Nl1

FC Groningen
SC Heerenveen

15/10/2016 21:45

2
Nl1

AZ Alkmaar
Vitesse Arnhem

15/10/2016 21:45

1
Ie2

Shelbourne FC
Waterford United

15/10/2016 21:45

1
Ie2

Drogheda Utd
UCD Dublin

15/10/2016 21:45

1
Ie2

Cabinteely FC
Limerick FC

15/10/2016 21:45

2
Ie2

Athlone Town
Cobh Ramblers

15/10/2016 21:45

2
Ar1

CA Huracán
Temperley

15/10/2016 22:00

X
Ar1

Atletico Rafaela
Racing Club

15/10/2016 22:00

X
Uy1

Mvo Wanderers
Boston River

15/10/2016 22:00

X
Uy1

Racing Club (URU)
Rampla Juniors

15/10/2016 22:00

X
Br2

Joinville/SC
Paraná/PR

15/10/2016 22:00

X
Br2

Goiás/GO
Vila Nova/GO

15/10/2016 22:00

X
Br2

Avai FC/SC
Tupi/MG

15/10/2016 22:00

1
Co2

Llaneros FC (COL)
Deportivo Pereira

15/10/2016 22:00

2
Br2

Vasco da Gama/RJ
CRB/AL

15/10/2016 22:30

1
Cl1

CD Huachipato
Deportes Iquique

15/10/2016 23:00

2
Pe1

Deportivo Municipal
Real Garcilaso

15/10/2016 23:00

1
Ec1

Fuerza Amarilla SC
River Ecuador

15/10/2016 23:00

2
Ec1

Delfin SC
El Nacional Quito

15/10/2016 23:00

2
Co1

Boyacá Chicó
Cortuluá

15/10/2016 23:15

X
Ar1

Estudiantes La Plata
Rosario Central

16/10/2016 0:00

1
Hn1

CD Marathón
CD Motagua

16/10/2016 0:00

X
Sv1

CD Dragon
CD UES

16/10/2016 0:00

X
Ar1

San Martín San Juan
Talleres Córdoba

16/10/2016 0:15

X
Br2

Londrina/PR
Luverdense/MT

16/10/2016 0:30

2
Br2

Nautico/PE
Ceará SC/CE

16/10/2016 0:30

1
Ec1

Barcelona SC
Deportivo Cuenca

16/10/2016 0:30

1
Mx1

Chiapas FC
CF Monterrey

16/10/2016 1:00

X
Co1

Millonarios
Envigado FC

16/10/2016 1:00

1
Mx2

Zacatepec
Deportivo Tepic

16/10/2016 1:00

X
Ec1

LDU Quito
SD Aucas

16/10/2016 1:00

1
Ec1

Ind. del Valle
CS Emelec

16/10/2016 1:00

2
Uy1

CA Peñarol
Villa Española

16/10/2016 1:15

1
Cl1

Unión Española
Universidad Católica

16/10/2016 1:30

X
Co1

Atl. Bucaramanga
Junior Barranquilla

16/10/2016 1:30

X
Pe1

Cesar Vallejo
Juan Aurich

16/10/2016 1:45

1
Ar1

Independiente
Atlético Tucumán

16/10/2016 2:00

1
Sv1

Santa Tecla
Luís Ángel Firpo

16/10/2016 2:00

1
Us2

Jacksonville A.
New York Cosmos

16/10/2016 2:00

2
Us2

Fort Lauderdale
Puerto Rico FC

16/10/2016 2:00

2
Us2

Indy Eleven
Carolina Railhawks

16/10/2016 2:30

1
Mx1

Monarcas Morelia
Cruz Azul

16/10/2016 3:00

X
Mx1

Club Atlas
Querétaro FC

16/10/2016 3:00

X
Mx1

Tigres UANL
Club Necaxa

16/10/2016 3:00

X
Mx2

Celaya FC
Tampico Madero

16/10/2016 3:00

1
Mx2

Alebrijes de Oaxaca
Cimarrones Sonora

16/10/2016 3:00

X
Gt1

CD Petapa
Club Xelajú MC

16/10/2016 3:00

X
Us2

Minnesota United
FC Edmonton

16/10/2016 3:00

X
Mx1

Pachuca CF
Santos Laguna

16/10/2016 3:06

1
Co1

Atlético Nacional
Atlético Huila

16/10/2016 3:45

1
Hn1

CD Social Sol
Real España

16/10/2016 4:00

2
Hn1

CD Olimpia
CD Vida

16/10/2016 4:00

1
Cl1

Audax Italiano
Deportes Temuco

16/10/2016 4:00

2
Mx2

Cafetaleros T.
Leones Negros

16/10/2016 4:00

1
Pe1

Univ San Martín
Universitario

16/10/2016 4:00

X
Sv1

CD FAS
CD Pasaquina

16/10/2016 4:00

X
Hn1

Honduras Progreso
Platense (HON)

16/10/2016 4:15

X
Mx1

Club América
Club Tijuana

16/10/2016 5:00

X
Cr1

CS Herediano
Saprissa

16/10/2016 5:00

1
Mx2

Dorados Sinaloa
Univ de Colima

16/10/2016 5:00

1
Gt1

CD Marquense
Cobán Imperial

16/10/2016 5:00

2
Jp2

Fagiano Okayama
Cerezo Osaka

16/10/2016 7:00

2
Jp2

Montedio Yamagata
Tokyo Verdy

16/10/2016 8:00

X
Jp2

Giravanz K.
Kamatamare Sanuki

16/10/2016 8:00

X
Au1

Newcastle Jets
Brisbane Roar

16/10/2016 9:00

X
Jp2

Kyoto Sanga
FC Gifu

16/10/2016 9:00

1
Jp2

Zweigen Kanazawa
Shimizu S-Pulse

16/10/2016 10:00

2
Jp2

Mito HollyHock
Yokohama FC

16/10/2016 10:00

X
Jp2

Machida Zelvia
Roasso Kumamoto

16/10/2016 10:00

1
Jp2

JEF United Chiba
Matsumoto Yamaga

16/10/2016 10:00

2
Cn1

Changchun YaTai
Beijing Guoan

16/10/2016 10:30

2
Cn1

Guangzhou R&F
Hangzhou F.C.

16/10/2016 10:30

1
Au1

Perth Glory
Wellington Phoenix

16/10/2016 11:00

1
Jp2

Renofa Yamaguchi
Tokushima Vortis

16/10/2016 11:00

X
Kz1

FK Ordabasy
Irtysh Pavlodar

16/10/2016 12:30

1
Es1

Deportivo Alavés
Málaga CF

16/10/2016 13:00

X
Es2

Real Zaragoza
Elche CF

16/10/2016 13:00

1
Jp2

Ehime FC
Consadole Sapporo

16/10/2016 13:00

X
Kz1

FK Atyrau
Shakhter Karagandy

16/10/2016 13:00

2
Kz1

Tobol Kostanay
Akzhayik Oral

16/10/2016 13:00

1
Lv1

FK Jelgava
Spartaks Jurmala

16/10/2016 13:00

1
Ee2

Vaprus Vändra
Flora Tallinn II

16/10/2016 13:00

2
Ee2

K-Järve JK Järve
Nomme Kalju II

16/10/2016 13:00

2
It1

Fiorentina
Atalanta Bergamo

16/10/2016 13:30

1
Tr1

Bursaspor
Osmanlispor FK

16/10/2016 13:30

X
Tr1

Istanbul Basaksehir
Konyaspor

16/10/2016 13:30

1
Nl1

FC Twente
PEC Zwolle

16/10/2016 13:30

1
Be2

Roeselare
Tubize

16/10/2016 13:30

1
Jp2

Thespakusatsu
V-Varen Nagasaki

16/10/2016 13:30

X
Kz1

FC Zhetysu
FK Taraz

16/10/2016 13:30

1
CH

Huddersfield
Sheffield Wed

16/10/2016 14:00

1
Ru1

FK Ural
Zenit

16/10/2016 14:00

2
Dk1

Randers FC
Odense BK

16/10/2016 14:00

1
Ua1

PFK Aleksandriya
Stal Dniprodzh.

16/10/2016 14:00

X
Am1

Alashkert Martuni
Shirak FC

16/10/2016 14:00

X
Lv1

BFC Daugavpils
FK Ventspils

16/10/2016 14:00

2
Lt1

FK Utenis
FK Suduva

16/10/2016 14:00

2
Lt1

FK Atlantas
FK Trakai

16/10/2016 14:00

2
Lt1

FK Kauno Zalgiris
VMFD Zalgiris

16/10/2016 14:00

2
Lt1

FK Lietava
Stumbras Kaunas

16/10/2016 14:00

X
Hr2

Rudeš Zagreb
HNK Gorica

16/10/2016 14:00

1
Tr2

Manisaspor
Adana Demirspor

16/10/2016 14:00

X
Tr2

Boluspor
Denizlispor

16/10/2016 14:00

1
Hu2

Bekescsaba Elore
Vác FC

16/10/2016 14:00

1
De2

TSV 1860
Fortuna Düsseldorf

16/10/2016 14:30

X
De2

Karlsruher SC
Nürnberg

16/10/2016 14:30

X
De2

Union Berlin
Hannover 96

16/10/2016 14:30

X
Ir1

Gostaresh Foolad
Padideh Shandiz

16/10/2016 14:30

X
Cn1

Chongqing Lifan
Liaoning Hongyun

16/10/2016 14:35

X
Cn1

Shandong Luneng
Hebei CFFC

16/10/2016 14:35

2
Cn1

Shanghai Shenhua
Henan Construction

16/10/2016 14:35

1
Ch1

St. Gallen
FC Vaduz

16/10/2016 14:45

1
Ch1

FC Sion
Grasshoppers

16/10/2016 14:45

1
Dk2

Nykøbing FC
AB Gladsaxe

16/10/2016 14:45

1
Dk2

HB Køge
Skive IK

16/10/2016 14:45

X
Dk2

FC Fredericia
Vendsyssel FF

16/10/2016 14:45

2
Dk2

Hobro IK
Næstved BK

16/10/2016 14:45

1
Dk2

FC Helsingor
Fremad Amager

16/10/2016 14:45

1
Al1

FK Kukesi
Korabi Peshkopi

16/10/2016 15:00

1
Al1

Teuta Durres
Luftetari Gjirokaster

16/10/2016 15:00

2
Md1

CS Moldova-03
FC Milsami

16/10/2016 15:00

2
Md1

Zaria Balti
FC Speranta

16/10/2016 15:00

1
Md1

Petrocub S-G
Sheriff Tiraspol

16/10/2016 15:00

2
Az1

AZAL PFK Baku
Kapaz PFK

16/10/2016 15:00

2
Ge1

FC Zugdidi
Dila Gori

16/10/2016 15:00

2
Kz1

FK Aktobe
FK Okzhetpes

16/10/2016 15:00

1
Kz1

Kairat Almaty
FC Astana

16/10/2016 15:00

2
De3

FSV Frankfurt
Fortuna Köln

16/10/2016 15:00

2
De3

Chemnitzer FC
Mainz II

16/10/2016 15:00

1
By1

FK Slutsk
FK Vitebsk

16/10/2016 15:00

2
Ua2

FC Sumy
Hirnyk-Sport

16/10/2016 15:00

X
PR

Middlesbrough
Watford FC

16/10/2016 15:30

2
Nl1

NEC Nijmegen
Feyenoord

16/10/2016 15:30

2
Nl1

SBV Excelsior
Roda Kerkrade

16/10/2016 15:30

1
Nl2

MVV Maastricht
FC Dordrecht

16/10/2016 15:30

1
Be1

KAA Gent
Zulte Waregem

16/10/2016 15:30

1
Ro1

FC Voluntari
ASA Târgu Mureș

16/10/2016 15:30

2
Mk1

Renova
Bregalnica Stip

16/10/2016 15:30

X
Mk1

Pelister Bitola
Pobeda Prilep

16/10/2016 15:30

X
Mk1

Sileks Kratovo
Shkendija 79

16/10/2016 15:30

2
Mk1

FK Shkupi
Vardar Skopje

16/10/2016 15:30

2
Hu2

Kozarmisleny SE
Cigand SE

16/10/2016 15:30

1
Hu2

Kisvárda FC
Mosonmagyarovari

16/10/2016 15:30

1
Hu2

SZEOL SC
Csakvari TK

16/10/2016 15:30

2
Hu2

Budaorsi SC
Szegedi AK

16/10/2016 15:30

2
Hu2

Soroksar
Dorogi FC

16/10/2016 15:30

1
It1

Sassuolo Calcio
FC Crotone

16/10/2016 16:00

1
It1

Genoa
Empoli FC

16/10/2016 16:00

1
It1

Inter Milano
Cagliari Calcio

16/10/2016 16:00

1
It1

Lazio
Bologna FC

16/10/2016 16:00

1
Fr1

Stade Rennais
Girondins Bordeaux

16/10/2016 16:00

1
Tr1

Fenerbahçe SK
Alanyaspor

16/10/2016 16:00

X
Se1

Örebro SK
Kalmar FF

16/10/2016 16:00

2
Se1

Norrköping
Malmö FF

16/10/2016 16:00

2
Se1

AIK Fotboll
Östersunds FK

16/10/2016 16:00

1
It2

Frosinone Calcio
AS Bari

16/10/2016 16:00

X
Bg2

Lokomotiv Sofia
Botev Galabovo

16/10/2016 16:00

X
Bg2

OFK Pomorie
CSKA II Sofia

16/10/2016 16:00

2
Bg2

FK Septemvri
Vitosha Bistritsa

16/10/2016 16:00

X
Gr1

Panathinaikos
SKODA Xanthi

16/10/2016 16:00

1
Hr1

HNK Rijeka
NK Osijek

16/10/2016 16:00

1
Rs1

FK Crvena Zvezda
Cukaricki Belgrade

16/10/2016 16:00

1
Cz1

Sparta Praha
Jihlava

16/10/2016 16:00

1
Se2

AFC United
Syrianska FC

16/10/2016 16:00

1
Ba1

FK Sarajevo
FK Zeljeznicar

16/10/2016 16:00

X
Ch2

FC Aarau
FC Wil

16/10/2016 16:00

1
Ch2

FC Schaffhausen
Servette FC

16/10/2016 16:00

1
Lv1

Rigas Futbola skola
Dinamo Riga

16/10/2016 16:00

X
Hr2

Dinamo Zagreb B
NK Zagreb

16/10/2016 16:00

X
Tr2

Gaziantep B.B.
Samsunspor

16/10/2016 16:00

1
Tr2

Eskişehirspor
Giresunspor

16/10/2016 16:00

X
Gr2

Lamia FC
Panelefsiniakos

16/10/2016 16:00

X
Gr2

AO Trikala
OFI Creta

16/10/2016 16:00

X
Gr2

Aris Salonica
AEL Kalloni

16/10/2016 16:00

2
Gr2

AO Chania
Acharnaikos

16/10/2016 16:00

X
Gr2

Panthrakikos
Kissamikos

16/10/2016 16:00

1
Gr2

Kallithea FC
Panserraikos

16/10/2016 16:00

2
Gr2

AE Spartis
Aiginiakos FC

16/10/2016 16:00

X
Gr2

Panegialios
Agrotikos Asteras

16/10/2016 16:00

X
Gr2

Anagennisi Karditsa
Apollon Smyrni

16/10/2016 16:00

2
No2

Kristiansund BK
Fredrikstad FK

16/10/2016 16:00

1
No2

Levanger FK
Asane Fotball

16/10/2016 16:00

X
No2

Strommen IF
Sandefjord

16/10/2016 16:00

2
No2

KFUM Oslo
FK Jerv

16/10/2016 16:00

2
Mt1

St. Andrews
Pembroke Athleta

16/10/2016 16:00

1
De1

Mainz
SV Darmstadt

16/10/2016 16:30

1
Ru1

Gazovik Orenburg
Tom Tomsk

16/10/2016 16:30

X
No1

IK Start
Tromso IL

16/10/2016 16:30

2
Pl1

Nieciecza KS
Jagiellonia

16/10/2016 16:30

1
Za1

Polokwane City
Orlando Pirates

16/10/2016 16:30

X
Za1

SuperSport United
Highlands Park

16/10/2016 16:30

X
Es2

Córdoba CF
Sevilla Atletico

16/10/2016 17:00

1
Dk1

FC Nordsjælland
Brøndby IF

16/10/2016 17:00

2
Ua1

Zirka Kirovohrad
Vorskla

16/10/2016 17:00

X
Ch1

FC Lugano
BSC Young Boys

16/10/2016 17:00

X
Wls

Bala Town
Airbus UK

16/10/2016 17:00

1
Wls

Cardiff Met
Cefn Druids AFC

16/10/2016 17:00

X
Wls

GAP Connah’s Quay
Bangor City

16/10/2016 17:00

1
Be2

Royal Antwerp
OH Leuven

16/10/2016 17:00

X
By1

FK Gorodeya
Belshina Bobruisk

16/10/2016 17:00

1
Tn1

Olympique Béja
AS Marsa

16/10/2016 17:00

1
Tn1

ES Metlaoui
Club Africain Tunis

16/10/2016 17:00

1
Tn1

EO Sidi Bouzid
US Ben Guerdane

16/10/2016 17:00

1
Tn1

CA Bizertin
Esperance Zarzis

16/10/2016 17:00

1
Tn1

Étoile Sahel Sousse
Union Tataouine

16/10/2016 17:00

1
Ua2

MFK Mikolaiv
Veres Rivne

16/10/2016 17:00

2
Ao1

1º de Maio
1º de Agosto

16/10/2016 17:00

2
Es1

Athletic Bilbao
Real Sociedad

16/10/2016 17:15

1
At1

Mattersburg
Austria Wien

16/10/2016 17:30

2
Bg1

Beroe Stara Zagora
Botev Plovdiv

16/10/2016 17:30

1
Az1

Zira FK
Neftchi Baku

16/10/2016 17:30

1
Nl1

ADO Den Haag
AFC Ajax

16/10/2016 17:45

2
Si1

NK CM Celje
FC Koper

16/10/2016 17:55

1
PR

Southampton
Burnley FC

16/10/2016 18:00

1
Fr1

AS Saint-Étienne
Dijon FCO

16/10/2016 18:00

1
Cy1

Anagennisi Derynia
Karmiotissa

16/10/2016 18:00

X
Hr1

Hajduk Split
RNK Split

16/10/2016 18:00

1
Rs1

Mladost Lucani
FK Vojvodina

16/10/2016 18:00

2
Se2

IK Frej
Ljungskile SK

16/10/2016 18:00

X
Se2

IFK Värnamo
Åtvidabergs FF

16/10/2016 18:00

X
Se2

Assyriska FF
Trelleborgs FF

16/10/2016 18:00

2
Ma1

Hassania Agadir
Raja Casablanca

16/10/2016 18:00

2
Al1

KF Tirana
Skenderbeu

16/10/2016 18:00

2
Hu2

Puskás Akadémia
BFC Siofok

16/10/2016 18:00

1
Hu2

Soproni VSE
Zalaegerszegi TE

16/10/2016 18:00

X
Hu2

Balmazujvaros
Cegledi VSE

16/10/2016 18:00

1
Hu2

Szolnoki MAV
Nyiregyhaza

16/10/2016 18:00

2
Gr1

Atromitos FC
Veria FC

16/10/2016 18:15

1
Gr1

PAS Giannina
Levadiakos

16/10/2016 18:15

1
Mt1

Birkirkara FC
Balzan FC

16/10/2016 18:15

2
De1

VfL Wolfsburg
RB Leipzig

16/10/2016 18:30

X
Se1

Jönköpings Södra
BK Häcken

16/10/2016 18:30

2
Se1

IF Elfsborg
Helsingborg

16/10/2016 18:30

1
It2

FC Pro Vercelli
Novara Calcio

16/10/2016 18:30

1
Sk1

Slovan Bratislava
FK Senica

16/10/2016 18:30

1
Tr1

Trabzonspor
Akhisar Bld.

16/10/2016 19:00

X
Ru1

Arsenal Tula
FK Krasnodar

16/10/2016 19:00

2
No1

Odd BK
FK Haugesund

16/10/2016 19:00

X
No1

Molde FK
Sogndal

16/10/2016 19:00

1
No1

SK Brann
Lillestrom SK

16/10/2016 19:00

1
Es2

Gimnàstic Tarragona
Real Valladolid

16/10/2016 19:00

X
Es2

UCAM Murcia
CF Reus Deportiu

16/10/2016 19:00

X
Es2

Rayo Vallecano
CD Numancia

16/10/2016 19:00

X
Pl1

Lech Poznan
Wisla Krakow

16/10/2016 19:00

1
Be1

Anderlecht
KSC Lokeren

16/10/2016 19:00

1
Dk1

FC Midtjylland
AaB Aalborg

16/10/2016 19:00

1
Cy1

Ermis Aradippou
Apollon Limassol

16/10/2016 19:00

2
Tr2

Şanlıurfaspor
Yeni Malatyaspor

16/10/2016 19:00

2
Pe1

Unión Comercio
Defensor La Bocana

16/10/2016 19:00

1
Tn1

Esperance ST
CS Hammam-Lif

16/10/2016 19:00

1
No2

Bryne FK
IL Hodd

16/10/2016 19:00

1
No2

Ranheim Fotball
Raufoss IL

16/10/2016 19:00

1
No2

Sandnes Ulf
Ullensaker/Kisa

16/10/2016 19:00

1
Es1

Sporting Gijón
Valencia CF

16/10/2016 19:30

2
Ua1

Karpaty Lviv
Dnipro

16/10/2016 19:30

2
Co2

Univ. Popayan
Barranquilla FC

16/10/2016 19:30

1
Ar1

CA Lanús
Godoy Cruz

16/10/2016 20:00

X
Bg1

Dunav Ruse
PFK Montana

16/10/2016 20:00

1
Cy1

Doxa Katokopia
Ethnikos Achnas

16/10/2016 20:00

X
Mx1

Deportivo Toluca
UNAM Pumas

16/10/2016 20:00

1
Cr1

Pérez Zeledón
Universidad CR

16/10/2016 20:00

1
Gt1

Deportivo Mictlán
CSD Municipal

16/10/2016 20:00

2
Gr1

PAOK Salonica
Iraklis Salonica

16/10/2016 20:30

1
Ro1

Steaua Bucuresti
Gaz Metan Medias

16/10/2016 20:30

1
No1

Valerenga
Stabaek

16/10/2016 21:00

X
Es2

CD Tenerife
Cadiz CF

16/10/2016 21:00

X
Be1

KV Mechelen
KV Oostende

16/10/2016 21:00

X
Ma1

Maghreb Tétouan
RSB Berkane

16/10/2016 21:00

X
Ar2

Nueva Chicago
Club Almagro

16/10/2016 21:05

X
Cl1

Univ de Concepcion
Colo Colo

16/10/2016 21:30

X
Pe1

FBC Melgar
Sporting Cristal

16/10/2016 21:30

1
Es1

Villarreal CF
Celta de Vigo

16/10/2016 21:45

1
It1

ChievoVerona
AC Milan

16/10/2016 21:45

X
Fr1

Olympique Marseille
FC Metz

16/10/2016 21:45

1
Ar1

Boca Juniors
Sarmiento Junín

16/10/2016 22:00

1
Ar1

Club Olimpo
CA Tigre

16/10/2016 22:00

X
Br1

Figueirense/SC
Palmeiras/SP

16/10/2016 22:00

2
Br1

Internacional/RS
CR Flamengo/RJ

16/10/2016 22:00

2
Br1

Atlético/PR
Coritiba/PR

16/10/2016 22:00

1
Br1

Botafogo/RJ
Atlético Mineiro/MG

16/10/2016 22:00

1
Br1

Cruzeiro/MG
Chapecoense/SC

16/10/2016 22:00

X
Us1

Chicago Fire
N.E Revolution

16/10/2016 22:00

1
Us1

Montreal Impact
Toronto FC

16/10/2016 22:00

2
Us1

Philadelphia Union
Orlando City SC

16/10/2016 22:00

1
Us1

DC United
New York City FC

16/10/2016 22:00

2
Us1

New York Red Bulls
Columbus Crew

16/10/2016 22:00

1
Ar2

Flandria
Ramón Santamarina

16/10/2016 22:00

X
Ar2

CS Estudiantes (SL)
Villa Dálmine

16/10/2016 22:00

2
Ve1

Deportivo JBL
Trujillanos FC

16/10/2016 22:00

1
Cr1

LD Alajuelense
CS Cartaginés

16/10/2016 22:00

1
Uy1

CA Cerro
Danubio FC

16/10/2016 22:00

1
Uy1

River Plate (URU)
Plaza Colonia

16/10/2016 22:00

2
Uy1

Defensor Sporting
Liverpool (URU)

16/10/2016 22:00

X
Uy1

Juventud LP
Atlético Fénix

16/10/2016 22:00

X
Ar1

Newell’s Old Boys
Gimnasia La Plata

16/10/2016 22:15

X
Ar2

Juventud Unida (G)
Ind. Rivadavia

16/10/2016 22:30

2
Ve1

Deportivo Petare
Monagas SC

16/10/2016 22:30

2
Ar2

San Martín T.
Brown de Adrogué

16/10/2016 23:00

2
Ve1

Carabobo FC
Ureña SC

16/10/2016 23:00

1
Ve1

Anzoátegui
Atlético Venezuela

16/10/2016 23:00

1
Ve1

Estudiantes FC
Zamora FC

16/10/2016 23:00

2
Ve1

Estudiantes CSC
Deportivo La Guaira

16/10/2016 23:00

2
Ve1

Deportivo Tachira
Aragua FC

16/10/2016 23:00

1
Ve1

Mineros Guyana
Caracas FC

16/10/2016 23:00

2
Ve1

Llaneros Guanare
Portuguesa FC

16/10/2016 23:00

X
Cr1

Santos Guápiles
Municipal Liberia

16/10/2016 23:00

1
Hn1

Juticalpa
CD Real Sociedad

16/10/2016 23:00

X
Co1

Jaguares
Deportivo Pasto

16/10/2016 23:15

X
Br1

Ponte Preta/SP
Santa Cruz/PE

16/10/2016 23:30

1
Br1

Corinthians/SP
América Mineiro

16/10/2016 23:30

1
Pe1

Alianza Atlético
CD Comerciantes

16/10/2016 23:30

1
Ar1

Arsenal Sarandi
San Lorenzo

17/10/2016 0:00

2
Us1

SJ Earthquakes
Whitecaps FC

17/10/2016 0:00

X
Us1

Real Salt Lake
Sporting KC

17/10/2016 0:00

X
Us1

Portland Timbers
Colorado Rapids

17/10/2016 0:00

1
Us1

Houston Dynamo
Los Angeles Galaxy

17/10/2016 0:00

1
Us1

FC Dallas
Seattle Sounders

17/10/2016 0:00

1
Ar2

Crucero del Norte
Atlético Paraná

17/10/2016 0:00

X
Ve1

Deportivo Lara
Zulia FC

17/10/2016 0:00

X
Cl1

Univ de Chile
O\’Higgins

17/10/2016 0:00

X
Pe1

Alianza Lima
Sport Huancayo

17/10/2016 0:00

1
Gt1

Deportivo Carchá
Malacateco

17/10/2016 0:00

2
Sv1

CD Chalatenango
Alianza FC

17/10/2016 0:00

X
Sv1

Municipal Limeño
Sonsonate FC

17/10/2016 0:00

2
Sv1

CD Águila
Isidro Metapán

17/10/2016 0:00

2
Br1

Santos/SP
Grêmio/RS

17/10/2016 0:30

1
Br1

Sport Recife/PE
Vitória/BA

17/10/2016 0:30

1
Cr1

Limón FC
AD Carmelita

17/10/2016 0:30

X
October 14th, 2016 by tupesa